sobota, 15 listopada 2014

Co czytać dzieciom?

Dziś kilka słów o czytaniu dzieciom. Dlaczego trzeba to robić codziennie nie będę pisać, bo jest to oczywiste:) Chociaż chyba nie dla wszystkich, gdyż wśród dzieci da się zauważyć, że często wolą tablet lub komputer zamiast książki. Dlatego w tym roku szkolnym postanowiłam zająć się tematyką rozwijania zainteresowań czytelniczych u dzieci i napisałam mini-projekt pt. "Z książką za pan brat", w ramach którego przez cały rok będę organizować różne akcje i wydarzenia właśnie w tym zakresie. Będę o nich tutaj pisać, może moje pomysły zainspirują kogoś do działania. 
Jednym z działań w ramach projektu było zgłoszenie przedszkola do ogólnopolskiej kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom. Na stronie fundacji zamieszczona jest ZŁOTA LISTA książek polecanych przez Fundację „ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom”. Myślę, że warto dzielić się dobrymi tytułami, dlatego zachęcam do zajrzenia na stronę fundacji. 

Na stronie www.rodzinneczytanie.pl, która jest częścią kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom, można również znaleźć "Przewodnik po dobrych książkach" - są tam zgromadzone warte uwagi tytuły książek dla dzieci i młodzieży, wybrane spośród dostępnych obecnie w księgarniach i bibliotekach. Tytuły wybiera Rada Literacka Fundacji "ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom" – grono ekspertów i pasjonatów książki dziecięcej.

Po kliknięciu w nazwę można przejść na stronę, gdzie znajdują się wymienione listy książek.


,,Książka jest to mędrzec łagodny i pełen słodyczy. Puste życie napełnia światłem, a puste serce wzruszeniem... Książka wszystko potrafi.”
Kornel Makuszyński


CZYTAJMY DZIECIOM! :)Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza