wtorek, 25 listopada 2014

Literowe kręgle.

Dziś pomysł na utrwalanie z dziećmi poznanych literek. Prosta i fajna zabawa z wykorzystaniem plastikowych butelek - cały czas w temacie eko :) 
Na butelki naklejamy kartoniki z drukowanymi literami - będą to kręgle. Warto nalać do nich trochę wody, nie będą się tak łatwo wywracać. Dzieci dzielimy na dwie drużyny, które będą ze sobą rywalizować. Każda drużyna ma taką samą liczbę kręgli, z takimi samymi literami. Kręgle ustawiamy na jednej linii, a każde dziecko z drużyny próbuje strącić ich jak najwięcej turlając piłkę. Po przewróceniu kręgla dziecko musi rozpoznać literę, która na nim widnieje i podać słowo rozpoczynające się na tę literę. Za każde dobrze podane słowo drużyna otrzymuje punkt. 
W naszej grupie zabawa była świetna, powtarzaliśmy ją kilka razy :) Dzieciom bardzo podobało się strącanie butelek-kręgli, starały się zdobywać jak najwięcej punktów i nawet nie zauważyły kiedy utrwalały sobie litery. Zabawa była tak emocjonująca, że nawet nie zdążyłam zrobić zdjęć podczas rozgrywek :) Na pewno będziemy tę zabawę powtarzać, dodając nowe litery. Myślę, że będzie to dobry sposób na utrwalenie z dziećmi liter podobnych do siebie, szczególnie p, b, d. Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza