czwartek, 9 sierpnia 2018

Letnia łąka, motyle i stemplowanie, czyli wakacyjne zabawy

Tym razem przedszkolaki tworzyły grupowe prace - łąki, po których fruwają motyle. Wszystko tworzyliśmy techniką stemplowania. Była to dobra okazja do rozmowy o lustrzanym odbiciu i sprawdzeniu tego w działaniu. Zobaczcie jak ciekawe prace mogą wyjść spod rączek współpracujących ze sobą dzieci!

Przedszkolaki w malowaniu motyli korzystały z przygotowanych przeze mnie stempli: w każdym spinaczu były inne materiały, np. kawałek gąbki, folia bąbelkowa, waciki, kawałki materiału. Możemy włożyć tam co tylko chcemy!

Łąka była tworzona techniką TWAL, czyli stemplowana kartą (plastikową, np. bankomatową). Na koniec wszyscy przyklejali swoje motyle!
Nie mogło również zabraknąć motyli z freblowskich Darów! Tutaj odbicie lustrzane można potrenować wspaniale! 3 komentarze:

  1. Widzę tu bardzo wiele świetnych i kreatywnych pomysłów zabawki dla 2 latka i dzieciaczków starszych. Bycie opiekunem albo przedszkolanką wymaga ogromnej kreatywności, którą często podziwiam! Z chęcią wykorzystam kilka z tych projektów! Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń
  2. Fantastyczny pomysł na kreatywną zabawę dla dzieci! Myślę, że doskonale wpływa ona na rozwój maluchów, kształci ich zdolności manualne oraz umiejętność pracy w grupie.
    PS. Jestem zachwycona efektami prac ;)

    OdpowiedzUsuń