środa, 22 października 2014

Mój początek! :)

Moda na blogowanie dopadła i mnie:) 

Jestem nauczycielką wychowania przedszkolnego. Chciałabym, aby Kolorowy Świat Dzieci był miejscem, gdzie będę gromadzić ciekawe i inspirujące pomysły na zajęcia z dziećmi. Mam nadzieję, że blog zmobilizuje mnie do stałego poszukiwania nowości, aby moja praca (którą kocham) zawsze była dla mnie źródłem radości i nie stała się po prostu nudna. Chociaż.... czy pracując z dziećmi można się nudzić? :) 


One mają tysiąc pomysłów na minutę i tyle energii do poznawania świata, że nie sposób znaleźć dwóch takich samych dni w pracy z przedszkolakami. My dorośli jesteśmy po, to aby tą energię do działania twórczo i kreatywnie wykorzystywać. Myślę, że blog będzie skarbnicą wiedzy i pomysłów, z których nie tylko ja będę korzystać, ale i moi (przyszli) Czytelnicy :) Mam nadzieję, że mój blog odnajdą tacy sami entuzjaści pracy z dziećmi jak ja - liczę na wymianę doświadczeń i pomysłów. 

 "Wychowawca, który nie wtłacza, a wyzwala, nie ciągnie, a wznosi, nie ugniata, a kształtuje, nie dyktuje, a uczy, nie żąda, a zapytuje, przeżyje wraz z dzieckiem wiele natchnionych chwil (...)"

"Wychowanie dziecka to nie miła zabawa, a zadanie, w które trzeba włożyć wysiłek bezsennych nocy, kapitał ciężkich przeżyć i wiele myśli…"

Janusz Korczak


Te gdzieś zasłyszane lub podpatrzone słowa Janusza Korczaka towarzyszą mi w mojej codziennej pracy z dziećmi i przypominają jaka odpowiedzialność ciąży na nas nauczycielach. Codziennie naszymi działaniami wpływamy na wszechstronny rozwój dzieci oraz kształtujemy ich postawy wobec świata. Chciałabym robić to jak najlepiej, aby dzieci były szczęśliwe, radosne i uśmiechnięte.

Po więcej inspirujących myśli Janusza Korczaka odsyłam na stronę --> TU

Uff pierwszy post za mną... :) Oby był początkiem wspaniałej przygody, na którą znajdę czas pośród codziennych obowiązków :) 


1 komentarz:

  1. Witaj Ewelina, chętnie będę do Ciebie zaglądać i podpatrywać. Ja również z tej samej branży choć pracuję z inną grupą dzieci:) Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń