czwartek, 23 października 2014

Niecodzienne malowanie.

Dziś chciałabym pokazać jak bawiliśmy się plastikowymi sztućcami na zajęciach plastycznych zaraz po wakacjach. Tematem prac były "Morskie opowieści", dzieci wykonywały je w parach.


Przez rozpoczęciem malowania zrobiliśmy małą burzę mózgów pt. "Czym można malować?". Padały oczywiście różne pomysły, ale nie było tego, który chciałam dzieciom zaproponować. Dlatego gdy pokazałam im, za pomocą czego powstaną ich wakacyjne obrazki, były zaskoczone. Było to nowe i ekscytujące doświadczenie dla dzieci, co można było zauważyć po komentarzach w trakcie ich pracy :)

Malowaliśmy farbami za pomocą plastikowych widelców, nożyków oraz słomek. Na końcu dzieci wykonywały stempelki - różne morskie stworzenia (kupiłam je w Biedronce :) ). Powstały świetne prace, dzieciom bardzo podobało się to niecodzienne malowanie:)

Plastikowym widelcem malujemy piasek/dno morza.Słomką stempelkujemy wodę/bąbelki.
Plastikowym nożykiem malujemy wodorosty.
Na końcu dzieci stempelkowały morskie stworzenia (ryby, ośmiornice, kraby) za pomocą gotowych stempelków, ale dobrym pomysłem byłoby też naklejenie na powstałe tło rybek z papieru kolorowego, wyciętych przez dzieci. 

Tematyka prac, które wykonywaliśmy jest już niestety odległa (wakacje już dawno za nami), ale myślę, że technikę malowania sztućcami plastikowymi lub słomką można wykorzystywać przez cały rok do malowania różnych obrazków, np. jesienne drzewo, zimowy krajobraz, wiosenna łąka, itp. 


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza