piątek, 20 stycznia 2017

Świeczniki ze słoiczka - prezent dla Babci i Dziadka

Hej :) Dziś jeszcze na gorąco (dopiero co skończone!) wrzucam pomysł na kolejny upominek dla Babci i Dziadka. Oprócz serc z poprzedniego posta dzieci robiły pod czujnym okiem Pani Alinki świetne świeczniki ze słoiczków. Chodźcie zobaczyć jak łatwo i tanio można zamienić zwykły słoik
w piękny prezent! :) 


Pierwszą fazą było zgromadzenie słoiczków. Poprosiłyśmy rodziców o przyniesienie dwóch słoików - na tablicy ogłoszeń zawiesiłyśmy przykładowy mały słoiczek (chociaż i tak zdarzały się duże słoje po ogórkach) :) 

Potem zafarbowałyśmy ryż na różne kolory. Kolorowy ryż był nam potrzebny jako wypełnienie słoiczka i podkład pod świeczkę. Świetnie się sprawdził w tej roli i wygląda super! 

Przepis na kolorowy ryż już był na blogu ---> KLIK. Wtedy farbowałyśmy go bibułą, a tym razem użyłyśmy barwników do jajek. Polecam! 


Początkowo miałyśmy ambitny plan oklejania słoiczków koronką i ozdobnym materiałem... Ale niestety po zorientowaniu się w naszym grupowym budżecie stwierdziłyśmy, że to za drogi interes i musimy wymyślić coś innego. Pani Alinka wpadła na pomysł oklejania słoików paskami kolorowego papieru, w których wycięte są różne kształty za pomocą ozdobnych dziurkaczy. Okazało się to najlepsze rozwiązanie z możliwych! :)Tanie, do wykonania przez dzieci i jak się okazało bardzo ładne!  Dodatkowo dzieci ozdabiały słoiczki brokatem w kleju. Wyszło świetnie :)


W trakcie prac :)Gotowe!

Już czekają na babcie i dziadków!5 komentarzy:

  1. Witam. Kartki są z bloku technicznego czy rysunkowego? Piękne prezenty. Słoiki juz zgromadzone :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo fajne są takie rzeczy własnoręcznie wykonane. Proszę jaka pomysłowość. Zawsze też można dołożyć do takiego prezentu coś ładnego i zarazem praktycznego. Zobaczcie sobie propozycje na https://duka.com/pl/prezenty/prezenty-dla-dziadkow . W takich internetowych sklepach dobrze jest robić zakupy, jest wybór, dobre ceny. Każdy coś wybierze.

    OdpowiedzUsuń