poniedziałek, 15 grudnia 2014

Szopki bożonarodzeniowe.

Dziś na blogu "przepis" na szopki świąteczne. Pierwsze (prostsze) robiłam z dziećmi w tamtym roku, a te drugie robiliśmy dziś;) Są one wspaniałym symbolem świąt, pięknie pachną siankiem i na pewno ozdobią niejeden stół lub choinkę w domach dzieci.Do wykonania tej szopki potrzebujemy: wycięty z kolorowego sztywnego papieru szablon szopki, pokolorowany (przez dziecko) obrazek stajenki, wyciętą z kolorowego papieru gwiazdę, klej,
wstążkę, brokat, ... no i sianko:)


Zaginamy dolną część szopki, a zagiętą część przecinamy w dwóch miejscach.Naklejamy obrazek. Zszywamy dolną przeciętą część szopki w sposób pokazany na zdjęciu: zakładamy dwie części na siebie.


Dzięki temu szopkę można postawić.Naklejamy na górze gwiazdę (można ją ozdobić brokatem).Na dolnej części przyklejamy sianko (klejem na gorąco lub wikolem) przewiązane ozdobną wstążką.


 Gotowe! :)


Druga szopka jest mniejsza, wymaga trochę więcej wycinania, ale jest bardzo ładna i prosta w wykonaniu:)

Do wykonania szopki potrzebujemy (podobnie jak do poprzedniej): wycięty z kolorowego sztywnego papieru szablon szopki, pokolorowany (przez dziecko) obrazek stajenki, wyciętą z kolorowego papieru gwiazdę, klej, wstążkę, brokat  i sianko:)Szablon szopki zaginamy w dwóch miejscach tak, jak jest pokazane na zdjęciu.
Na części z "daszkiem" naklejamy pokolorowany obrazek.
Dolną część przykładamy do "daszka" i zszywamy na czubku. Do środka wkładamy sianko.Gwiazdę smarujemy klejem i posypujemy brokatem. Przyklejamy ją na dachu stajenki. 


I gotowe! To nasze prace:


Życzę miłego przedświątecznego czasu. Nie zapominajmy o tym, co najważniejsze w tych świętach!


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza