poniedziałek, 23 marca 2015

Mali badacze przyrody.

Coraz ładniejsza pogoda sprzyja wychodzeniu do ogrodu i prowadzenia obserwacji przyrodniczych. Ostatnio zamieniliśmy się w badaczy przyrody i postanowiliśmy poszukać wiosny. Niezbędne były nam do tego lupy. Efekty naszych poszukiwań były wspaniałe! :)



W ogrodzie byliśmy bardzo ciekawscy i uważnie obserwowaliśmy wszystko dookoła. 
Nic nie mogło umknąć naszej uwadze bo....










....potem wszystko co zobaczyliśmy musieliśmy narysować!






Efekty naszych obserwacji:












Ciekawym pomysłem na obserwację kiełkowania rośliny jest zasadzenie ziarna np. fasoli w przezroczystym opakowaniu z płyty CD. Nasypujemy do niego trochę ziemi, kładziemy ziarno i czekamy:) Oczywiście pamiętamy o podlewaniu:) Efekty świetne - wszystko widać jak na dłoni. Na razie nasze kiełki są malutkie i jeszcze trochę musimy poczekać. Najlepszy jest widok, kiedy na górze już jest łodyga i liście, a na dole korzonki. Wtedy dzieci mogą zaobserwować budowę rośliny nie tylko na ilustracji:)

















10 komentarzy:

  1. Do takiego przedszkola posłałabym córkę (gdyby była młodsza) ;-)

    OdpowiedzUsuń
  2. świetne zajęcia! gratuluję pomysłu i efektów :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Aga Bob trafiłam tu dzięki Tobie i jestem niewymownie wdzięczna:) Fantastyczne pomysły na obserwację przyrody:) Brawo:)

    OdpowiedzUsuń
  4. Fajny blog i ekstra pomysły. Wykorzystam w zabawach z moim synem i z moimi przedszkolakami :) Pozdrawiam koleżankę po fachu i obiecuję, że będę zaglądać :)

    OdpowiedzUsuń
  5. musimy się zaopatrzyć w lupę i odkrywać mały wielki świat:) pozdrawiam serdecznie Kreatywną Nauczycielkę

    OdpowiedzUsuń
  6. mam pytanie, jak podlewać roślinę? otwierać pudełko? i jak często?

    OdpowiedzUsuń
  7. My lekko uchylaliśmy pudełko i podlewaliśmy strzykawką. Jak często? Chyba trzeba obserwować czy jest sucho :) Bo też zależy ile wody będziemy wlewać. U nas podlewaliśmy co ok. 3 dni. Pozdrawiam! :)

    OdpowiedzUsuń